Get Adobe Flash player

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OD 13  MARCA  DO  19  KWIETNIA  2020


Piątek, 13 marca

17.00   Przez wst. M. B. Bolesnej, za  ++  Piotra i Marię Biecki, córkę, 2 synów, synową, zięcia, wnuczkę.

Droga krzyżowa.


Sobota, 14 marca

16.00   Przez wst. M. B. Bolesnej, za  ++  Antoniego Biolik, rodziców Teodora i Agnieszkę,  ++  z rodziny Leks.


Niedziela, 15 marca – 3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

9.00   Gorzkie Żale

9.30   Do Ciała i Krwi Pańskiej, przez wstawiennictwo M. B. Ławeckiej, z podziękowaniem  za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze, w intencji Szymona Kwapis, rodziców i brata.

11.15   Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  ++  Józefa i Elżbietę Furdzik, Martę Furdzik, pokrewieństwo.

Chrzest: Grzegorz – Wiktor Meisel.

15.00   Gorzkie Żale

15.30   Do Ciała i Krwi Pańskiej, przez wstawiennictwo M. B. Ławeckiej, z podziękowaniem  za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze, w intencji  Moniki Błotko (z okazji urodzin) – od dzieci z rodzinami.

Dziś kolekta „kopertowa” na potrzeby kościoła.


Poniedziałek, 16 marca

17.00   Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  ++  Zygmunta Musioł, żonę Bogumiłę, rodziców z obojga str.


Wtorek, 17 marca

16.30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu

17.00   Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  ++  Marka Wszołek, ojca Stanisława, pokrewieństwo.


Środa, 18 marca

17.00   Do Opatrzności Bożej, przez wstawiennictwo NMP z Lourdes, w intencji Justyny (o łaskę zdrowia).


Czwartek, 19 marca – UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA, OBLUBIEŃCA NMP

17.00   Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  ++  Józefa Domańskiego, rodziców z obojga stron.


Piątek, 20 marca

17.00   Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za ++  Jana Wybraniec, córkę, pokrewieństwo.

Droga krzyżowa.


Sobota, 21 marca

16.00   Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  ++  Otona Howaniec, rodziców, braci Henryka i Eryka,

siostry Otylię i Elfrydę.


Niedziela, 22 marca –  4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

9.00   Gorzkie Żale

9.30   Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  +  Martę Stachańczyk (od rodzin Kotas i Szendera).

11.15   ­­­­­­­­­­­­­­­­­­Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  ++  Eugeniusza i Marię Salamon, syna Kazimierza, Edmunda i Annę Poławski, córkę Sabinę, pokrewieństwo.

15.00  Gorzkie Żale

15.30   ­­­­­­­­­­­­­­­­­­Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  ++  Józefa Kłos, żonę Annę, Ryszarda Noras (od brata i sióstr).

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii.


Poniedziałek, 23 marca

17.00   Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  ++  Leonarda Loska, żonę, zięcia, rodziców Barbarę i Bartłomieja Loska.


Wtorek, 24 marca

16.30   Wystawienie Najświętszego Sakramentu

17.00   Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  ++  Agnieszkę i Floriana Sorek, zięcia Alojzego Szromek.


Środa, 25 marca - UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO

17.00   Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  +  Józefa Pniok (od siostrzenicy Krystyny z rodziną).


Czwartek, 26 marca

17.00   Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  + Alinę.


Piątek, 27 marca

17.00   Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  ++  Marię i Pawła Oleś, wnuka Artura, prawnuczkę Wiktorię.

Droga krzyżowa.


Sobota, 28 marca

15.00   Do Ciała i Krwi Pańskiej, przez wstawiennictwo M. B. Ławeckiej, z podziękowaniem  za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze, w intencji  Karoliny Jasiulek (30 rocznica urodzin), całej rodziny.

16.00   Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  ++ Pawła Wadas, 2 żony, rodzeństwo, zięciów, dziadków, pokr.

Chrzest: Hanna – Bożena Szlachcic.


Niedziela, 29 marca – 5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

9.00   Gorzkie Żale

9.30   Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  ++  Cecylię i Zbigniewa Kiliański, rodziców z obojga stron, córkę, wnuka, 2 zięciów.

11.15   Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  ++  Irenę Ścierską, ojca Teodora,  ++  z rodzin Ścierski i Klisz.

15.00   Gorzkie Żale

15.30   Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  ++  Józefa Urbańczyk, wnuczkę Wiktorię Oleś, ++  z rodzin Urbańczyk, Kirzewski i Majos.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby kościoła.


Piątek, 3 kwietnia

17.00   Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  ++  Helenę i Oswalda Wolny, Marię i Franciszka Biecki, Romana i Klarę Wolny.

Droga krzyżowa


Sobota, 4 kwietnia

15.00   Do Ciała i Krwi Pańskiej, przez wstawiennictwo M. B. Ławeckiej, z podziękowaniem  za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze, w intencji  Jerzego Gwóźdź (z okazji urodzin), całej rodziny.

16.00   Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  ++  Artura Gródek (4 roczn. śmierci), dziadka Leona Malczyk.

Poświęcenie palm i procesja z palmami.


Niedziela, 5 kwietnia – NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEK

9.00   Gorzkie Żale

9.30   Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  ++  Wiesława Fiutkowskiego, rodziców z obojga stron, pokr.

Poświęcenie palm i procesja z palmami.

11.15   Przez wst. M. B. Bolesnej, za  ++  Annę i Jerzego Graca, ich rodziców, rodzeństwo, wnuka Grzegorza.

Poświęcenie palm i procesja z palmami.

15.00  Gorzkie Żale

15.30   Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  ++  Alojzego Pająk, zięcia Krzysztofa, Romana i Cecylię Figura, Otona Howaniec.

Poświęcenie palm i procesja z palmami.

Dziś w katedrze o godz. 14 spotkanie młodzieży w ramach Światowego Dnia Młodzieży.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby kościoła.


Poniedziałek, 6 kwietnia -    WIELKI PONIEDZIAŁEK

17.00   Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  + Alinę.


Wtorek, 7 kwietnia – WIELKI WTOREK

16.30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu

17.00   Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  ++  Gerarda i Elżbietę Maślorz, zięcia Krzysztofa Ingram.


Środa, 8 kwietnia  - WIELKA ŚRODA

17.00   Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej za  ++  Jadwigę Szyja, męża,  ++  z rodziny Szyja.


TRIDUUM PASCHALNE

Czwartek, 9 kwietnia – WIELKI  CZWARTEK

17.00 Do Ciała i Krwi Pańskiej, przez wstawiennictwo M. B. Ławeckiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze, w intencji ks. proboszcza Stanisława Achtelika (41 rocznica święceń  kapłańskich) oraz o nowe powołania kapłańskie.

W czasie Mszy św.: obrzęd obmycia nóg oraz poświęcenie ubranek dzieci przystępujących do I. Komunii.                                             Komunia Święta pod dwiema postaciami.   Po mszy św. adoracja przy Ciemnicy.                                                                                       Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Boży Grób w Jerozolimie i Ziemię Świętą.

Okazja do spowiedzi – od godz. 16.00.


Piątek, 10 kwietnia – WIELKI  PIĄTEK

11.00   Droga krzyżowa dla dzieci i młodzieży

16.15   Droga krzyżowa

17.00   LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ.    ADORACJA PRZY BOŻYM GROBIE do godz. 19.00

W tym dniu obowiązuje post ścisły (ilościowy i jakościowy).

Okazja do spowiedzi: 10.00 – 11.00; 15.00 – 16.00.


Sobota, 11 kwietnia – WIELKA  SOBOTA

ADORACJA PRZY BOŻYM GROBIE:

14.00   ul. Murckowska

15.00   dzieci i młodzież – poświęcenie potraw wielkanocnych

16.00   ul. Kasprowicza – poświęcenie potraw wielkanocnych

17.00   ul. Makuszyńskiego

18.00   ul. Plebiscytowa i Krasowska

19.00   dla wszystkich

20.00 WIGILIA PASCHALNA

Liturgia Światła – przynosimy świece

Liturgia Słowa

Liturgia Chrzcielna – przynosimy wodę do poświecenia

Liturgia Eucharystyczna:

Do Chrystusa Zmartwychwstałego, przez wstawiennictwo M. B. Ławeckiej, z podziękowaniem   za otrzymane łaski,  z prośbą o dalsze, w intencji PARAFIAN.

Komunia Święta pod dwiema postaciami.

PROCESJA REZUREKCYJNA WOKÓŁ KOŚCIOŁA (ze świecami).

Okazja do spowiedzi 14.00 – 15.00; 16.00 – 17.00.


TYDZIEŃ WIELKANOCNY


Niedziela, 12 kwietnia – NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

9.00   Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP

9.30   Do Chrystusa Zmartwychwstałego, przez wstawiennictwo M. B. Ławeckiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze, w intencji Ks. Proboszcza (od Parafian z ul. Kasprowicza).

Procesja wielkanocna wokół kościoła.

11.15   ­­­­­­­­­­­­­­­­­­Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  +  Anielę Chrobaszczyk (od rodzin Dworok, Słowik, Gepert). Procesja wielkanocna wokół kościoła.

15.00   N i e s z p o r y

15.30   Do Chrystusa Zmartwychwstałego, przez wstawiennictwo M. B. Ławeckiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski,  z prośbą o dalsze, w intencji Katarzyny Kos (40 rocznica urodzin), całej rodziny.

Procesja wielkanocna wokół kościoła.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby kościoła.


Poniedziałek, 13 kwietnia  - PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

9.00   Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP

9.30   Do Chrystusa Zmartwychwstałego, przez wstawiennictwo M. B. Ławeckiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze, w intencji Ks. Proboszcza (od Parafian z ul. Makuszyńskiego).

11.15   ___________________________________________

15.00   N i e s z p o r y

15.30   Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  ++  Marię i Brunona Langa, syna Jana, córkę Reginę.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby kościoła.

Po mszy św. o godz. 15.30 – POŚWIĘCENIE POJAZDÓW.


Sobota, 18 kwietnia – SOBOTA WIELKANOCNA

15.00   Do Chrystusa Zmartwychwstałego, przez wstawiennictwo M. B. Ławeckiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze, w intencji Bartosza Krakowiak (18 roczn. urodzin), rodziców i bliskich.

16.00   Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  ++  Władysława i Bronisławę Szczepański, syna Bronisława, wnuków Teresę i Jana, pokrewieństwo.


Niedziela, 19 kwietnia  –  2 NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

9.00   Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP

9.30   Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  ++  Henryka Rupa, rodziców i teściów.

11.15   Do Chrystusa Zmartwychwstałego, przez wstawiennictwo M. B. Ławeckiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze, w intencji Ks. Proboszcza (od Parafian z ul. Murckowskiej).

14.00   Do Chrystusa Zmartwychwstałego, przez wstawiennictwo M. B. Ławeckiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze, w intencji rodziny Katarzyny i Marcina Mazur.

Chrzest: Marcel – Maksymilian Mazur.

15.00   N i e s z p o r y

15.30   Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  ++  Józefa i Agnieszkę Miśka, ich rodziców, zięcia Wiktora Meisel, wnuka Andrzeja, Jana i Danutę Karolewicz, pokrewieństwo.

Dziś kolekta „kopertowa” na potrzeby kościoła.

W drzwiach kościoła zbiórka na Caritas archidiecezji katowickiej.


WOLNE INTENCJE MSZALNE:

MAJ:

Niedziela, 17 maja, g. 15.30; Wtorek, 26 maja.

CZERWIEC:

Poniedziałek, 1 czerwca, g. 9.30; Niedziela, 7 czerwca, g. 11.15; Czwartek, 11 czerwca, g. 11.15; Poniedziałek, 29 czerwca, g. 9.30.

LIPIEC:

Środa, 22 lipca; Piątek, 24 lipca; Niedziela, 26 lipca, g. 15.30; Czwartek, 30 lipca; Piątek, 31 lipca.

SIERPIEŃ:                                                                                                                                                                                                     Niedziela, 2 sierpnia, g. 11.15 i 15.30; Niedziela, 9 sierpnia, g. 11.15; Poniedziałek,10 sierpnia; Środa,12 sierpnia; Piątek, 14.08; Sobota, 15 sierpnia, g. 15.30; Niedziela, 16 sierpnia, g.15.30; Sobota, 22 sierpnia; Niedziela, 23 sierpnia, g. 9.30, 11.15 i 15.30;

Poniedziałek, 24 sierpnia; Środa, 26 sierpnia; Niedziela, 30 sierpnia, g. 11.15; Poniedziałek, 31 sierpnia.